Ako používať gmail - tipy

Autor: Michal Macák | 11.12.2009 o 11:11 | (upravené 11.12.2009 o 11:37) Karma článku: 4,30 | Prečítané:  1604x

Veľa ľudí využíva Gmail/googlemail. Pár tipov ako si zjednodušiť jeho využívanie. Praktické, využiteľné a mnou používané "fígľe". Dnes niekoľko Labs (happy že to nepreložili do slovenčiny).

1) Využívam automatický podpis. Ten mi však vždy pridá na koniec správy.

Signature tweaks jednoducho podpis vloží na začiatok mailu, takže pri viacnásobnom odpovedaní na email nebude správa obsahovať konverzáciu a na jej konci milión podpisov, ale za každou odpoveďou bude podpis jej autora (ak ho má nastavený). Okrem toho zmaže "--" z riadku nad podpisom. Ak niekomu budú chýbať, jednoducho si ich môže vložiť do automatického podpisu.

Lab: Signature tweaks (by Keith C and Dave C)

2) Stane sa, že omylom odošlete rozpísaný email (napr. kombináciou Tab -> Medzerník), alebo si po odoslani spomeniete, že ste ešte niečo chceli pridať/upraviť. Blbá formulácia alebo neúplná správa môžu spôsobiť nemilé trapasy. Lab "Undo send" poslúži práve v takýchto situáciách.

Ak je Lab povolený, Gmail neodošle správu okamžite, ale s oneskorením niekoľkých sekúnd. Za ten čas ponúka možnosť UNDO, ktorá zruší odoslanie emailu a zobrazí vám ho rozpísaný, pripravený na ďalšiu úpravu. Ak možnosť UNDO nevyužijete, alebo sa budete venovať ďalším emailom, správa sa odošle po uplynutí stanoveného času.

Stanovený čas je 5 sekúnd, myslím. Zpočiatku sa mi to zdalo primálo, ale prax ma presvedčila, že je to dosť.

Tento Lab má ešte 1 využitie: ak sa nudíte/ste nervózny, dá sa napísať pár teplých slov šéfovi a baviť sa systémom Send -> UNDO -> Send -> UNDO až kým vás to neprejde, alebo sa nezabudnete a nepríde vás nadriadený schladiť ;)

Lab: Undo send

2a) Praktická rada, ako sa vyhnúť problemom s predčasne odoslaným (neúplným) mailom: napísať správu, skontrolovať, napísať výstižný predmet spávy... Adresáta/-tov doplniť až tesne pred odoslaním. A klik na "Send" button ;)

3) Ak používate v podpise citáty, tak odporúčam aktivovať si Random Signature, ktorý vkladá náhodný podpis z výberu, teda náhodný citát z výberu. Nemusíte sa teda namáhať vždy vkladať iný citát, alebo pravidelne meniť podpis, alebo iba posielať jeden citát, lebo ste lenivý zmenit ho :D

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Jakub Benko

Mazurek ma inšpiroval. Prešlo ma to v Osvienčime (odomykáme)

Videl som ho usmievať sa na kremačné pece.


Už ste čítali?