Neschopnosť architekta?

Autor: Michal Macák | 31.10.2010 o 10:29 | Karma článku: 3,44 | Prečítané:  520x

Krátke zamyslenie nad tým, prečo niektoré budovy neprežijú pár rokov a iné pretrvajú desaťročia. (Reakcia na správy z L9)

Dnes sa v správach objavila zaujímavá myšlienka z L9. Dalšia bytovka zbúraná z dôvodu zlej statiky.

Rozmýšľam nad tým, prečo paneláky na sídlisku Sever či Terasa vydržali odkedy boli postavené bez problémov až doteraz, a prečo je neustále zájem o byty v nich = predpoklad, že ešte pekných pár rokov vydržia. Naopak, skúsenosti zo sídliska Luník IX. sú opačné. Paneláky v katastrofálnom stave, niektoré už museli podstúpiť demoláciu z dôvodu neobývateľnosti...

Samozrejme, hľadáme chybu v majiteľoch, resp. v obyvateľoch bytov. Jedná sa však o tak veľké množstvo ľudí, že je štatisticky úplne nepravdepodobne, aby sa na jednom mieste zišlo toľko ničiteľov(neprispôsobivých individuí). Ak by to náhodou tak bolo, čo tak skúsiť zápis do Guinessovej knihy rekordov?

Bytové domy niekto musel navrhnúť a postaviť. Aj Mier, Sever... stavali za sociku, takže výstavbu vynecháme. Žeby bol architekt andílek-debílek-chlapeček dosadený straníckym oteckom?

Posledný nepriaznivý faktor môže byť podložie a iná "príroda". Keďže všetky tektonické zlomy sa Košiciam vyhýbajú, Luník nie je na kopci (možný scenár z Myšle) ani na bažine a pod. Hmm... asi to prírodou nebude.

Skúsime teda nájsť a žalovať architekta? Alebo, ja osobne sa prikláňam k tomuto "riešeniu" - skúsme Guinessový rekord :|

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Jakub Benko

Mazurek ma inšpiroval. Prešlo ma to v Osvienčime (odomykáme)

Videl som ho usmievať sa na kremačné pece.


Už ste čítali?